sekretariat@zzm.elblag.pl (55) 234-20-37 (55) 234-10-75
Tryb domyślny
Tryb nocny
Duży kontrast Aa Aa Aa Rozmiar tekstu    A-     A     A+   

AKTUALNOŚCI

Wandale w Bażantarni dewastują wiaty

Według zapowiedzi synoptyków przed nami kolejny gorący weekend. Wielu elblążan zdecydowało spędzić ten czas w parku i lesie miejskim Bażantarnia, i zarezerwowało wiaty będące w zasobach Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu. Czas spędzony na świeżym powietrzu, w gronie rodziny i znajomych, to zawsze dobry pomysł. A gdy do tego wieczorem można na ognisku upiec „coś na ząb”, to na pewno jest powód do zadowolenia i relaks dla biesiadników. Tę sielankową wizję burzą niestety  coraz częstsze akty wandalizmu.  


Niszczenie infrastruktury stało się hobby grupy osób, które zamiast w cywilizowany sposób korzystać z udostępnionych dla mieszkańców zabudowań, niszczą wspólne mienie. Tak było dwa tygodnie temu, kiedy chuligani zorganizowali „we własnym zakresie” ognisko przy wiacie „Ania”. Za podpałkę posłużyły im drewniane  barierki ochronne, siedziska z wiaty oraz siedzisko przy samym palenisku. W ubiegłym roku wiata „Ania” przeszła remont – wymieniony został dach, dostawione zostały dwie nowe ławy stołowe, wymienione były również barierki zabezpieczające skarpę przy Srebrnym Potoku.

 


Także wiata „Wiktorówka” poniosła straty. Tam surowcem do ogniska stały się siedziska. Ponadto spalona została duża ława stołowa i zniszczony kosz na śmieci.

                          


Przypominamy, że na terenie Lasu Komunalnego Bażantarnia znajduje się 5 wiat: Margitka, Irenka, Ania, Wiktorówka oraz Bartek. Wiaty te, po pisemnej rezerwacji, udostępniane są bezpłatnie dla każdego mieszkańca. Wiaty stały się miejscem, w którym elblążanie świętują z różnych okazji rodzinnych czy firmowych, przynosząc własny prowiant i drewno na ognisko. W tym ostatnim pomaga  też Zarząd Zieleni Miejskiej, który za opłatą  przygotowuje drewno na opał, rozpala ognisko i zapewnia kijki do pieczenia kiełbasek (cennik usługi znajduje się na stronie http://zzm.e-bip.net/userfiles/zalaczniki/5e202d610a8be.pdf )


Dla bezpieczeństwa korzystających z  uroków Bażantarni na terenie lasu obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Aby ograniczyć komunikację pojazdów mechanicznych w newralgicznych miejscach zostały postawione szlabany, a dla zmotoryzowanych wyznaczone są parkingi na obrzeżach lasu, tj. przy muszli koncertowej i przy polanie. Coraz częściej niestety szlabany są dewastowane. Podczas weekendu kolejny raz jeden ze szlabanów  został przewrócony wraz z betonowym mocowaniem.

 

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu apeluje o nie niszczenie wspólnego mienia, byśmy wszyscy mogli cieszyć się nim jak najdłużej, a korzystanie z  Bażantarni nie musiało się ograniczać wyłącznie do spacerów po lesie.


Elbląg, 2020.06.25

 


Powrót do listy
Gdzie nas znaleźć

Siedziba ZZM w Elblągu
ul. Krakusa 13-16, ElblągWydział Administracji Cmentarzy
ul. Łęczycka 49, ElblągWydział Produkcji Ogrodniczej, Szkółkarskiej i Zbytu
ul. Agatowa 50, Gronowo GórneZadaj nam pytanie
INNE

Wydział Administracji Cmentarzy
  tel. (0 55) 234 10 75 wewn.4 lub 5
  tel./fax (0 55) 231 79 51
Wydział Produkcji Ogrodniczej
  tel. (0 55) 234 10 75 wewn. 6

 

ADRES

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu
ul. Krakusa 13-16
82-300 Elblag

KONTAKT

tel. (0 55) 234 10 75
fax (0 55) 234 15 16
sekretariat@zzm.elblag.pl

© Agencja Reklamowa GABO